Amazoni konto loomine võib võtta 10 minutit, kui Sul on eelnevalt kõik dokumendid üleslaadimiseks valmis pandud – või siis ka nädalaid, kui midagi läheb valesti ja on vaja Amazoni klienditoest paar ringi uusi dokumente läbi jooksutada.

Ettevõtte registreerimiseks vajad esmalt:

  • e-maili (Amazon saadab üpris palju kirju, soovitan teha selleks eraldi emailikonto, nt amazon@sinudomeen.ee)
  • telefoninumbrit (konto kinnitamiseks teeb Amazon Sulle automaatkõne / saadab turvakoode)
  • ettevõtte aadressi (mis ühtib pandaväljavõtete ja krediitkaardil olevaga)
  • ettevõtte krediitkaarti (pre-paid tüüpi kaardid ei sobi) – meil kõige levinumad Visa ja MasterCard sobivad kenasti.

Seejärel suunatakse Sind USA konto puhul tegema maksuintervjuud, mida ei maksa karta. See on veebipõhine vorm ja siin näitad Sa ära, et Sa ei ole USA-põhine ettevõte (ei oma füüsilist kontorit/tootmist ega ole ise resident – kui oled, tuleb nii ka intervjuus välja tuua ja maksta USA makse). Küsimus võib tekkida, millist ingliskeelset ettevõtte tüüpi peaksime seal näitama. Eestis kõige levinum osaühing on tõlkes “private limited company”, “private limited liability company” või UK-s “private limited liability companies limited by shares”. Sellised valikuid seal aga ei ole. Olen ise ja oma praeguste klientidega kasutanud “Corporation”-tüüpi, sest see on antud valikutest kõige relevantsem.

Edasi on Sul vaja ära tõestada enda ja ettevõtte põhiinfo. See toimub dokumentide üleslaadimise abil ja vajad:

  • Ettevõtte pangakonto väljavõtet, kus on peal nii panga kui ettevõtte nimi ja aadress koos pangakonto numbriga. LHV-st saab selle lihtsalt alla laadida, Swedbanga puhul pead ära käima pangakontoris, sest digiversioonis puudub sellel Sinu aadress. On tulnud ette juhtumeid, kus LHV dokument ei lähe läbi – seetõttu soovitan enne saatmist PDFile peale joonistada nooled ja kirjeldused, mis näitavad aadresside ja pangakonto asukohta.  Ise-enesest mõista on vaja need dokumendid alla laadida/kontorist tellida inglise keeles.
  • Main Beneficiary ehk ettevõtte omaniku ID kaart mõlemalt poolt pildistatuna ja ühte faili kokkupanduna + tõestus tema aadressi kohta (üüri-, elektri- interneti jms arve, kus on peal tema aadress ja tema nimi)
  • Kui Main Beneficiary ei ole konto registreerija, siis samad dokumendid ka tema kohta
  • Ettevõtte registrinumbrit
  • VAT registreerimise tõendit Eestist (screenshot maksuameti ingliskeelselt lehelt). Toon ühe võimaliku näite:

  • Ingliskeelne äriregistri väljavõte (Saad siit)

NB: Amazoni reeglid ja nõuded muutuvad ettehoiatamata – Amazon võib nõuda ka midagi, mida siin nimetatud ei ole.